Portfele

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Portfele - praktyczna galanteria używana na co dzień

Wśród galanterii można wyróżnić m.in. palety, torebki oraz portfele. Palety to noszone przez mężczyzn, kobiety i dzieci specjalne pojemniki do przechowywania banknotów, monet, kart płatniczych i innych form płatności. Wiele kobiet nosi torebki do przechowywania wielu osobistych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe, kosmetyki, okulary, i tak dalej. Większość nadal używa portfeli i portmonetek w torebce by przechować w nich karty płatnicze i pieniądze. Kobiety, które nie chcą nosić przy sobie torebki przez cały czas, używają kopertówek lub dużych, eleganckich portfeli. Równie często korzysta się jedynie z małych portmonetek by zrobić szybkie zakupy, które schowają w kieszeniach spodni lub w większych portfelach damskich, które nosi się w dłoni, tak jak kopertówki.

Przy zakupach portfeli damskich kluczem do sukcesu jest wiedza, w jaki sposób planuje się z niego korzystać. W ZOiO oferujemy portfele, portmonetki, podkówki w różnych rodzajach. Poznanie różnych stylów, właściwości, specjalnych oznakowań i materiałów pomoże Ci dowiedzieć się, jakie są Twoje potrzeby i preferencje. Znajomość dostępnych marek portfeli i przedziałów cenowych, w których się mieszczą, jest pomocna przy zakupach. Wybór jego wielkości może być jednym z najważniejszych czynników podczas zakupów.

Style portfeli dla kobiet

W sklepie ZOiO dostępne są wszelkiego rodzaje portfele: klasyczne i tradycyjne, nowoczesne i innowacyjne. Nie są one jednak tak łatwe do sklasyfikowania jak torebki, ponieważ istnieje wiele nietypowych stylów, ale istnieje również kilka klasycznych stylów.

Większość modeli składa się na pół by móc je zamknąć; zazwyczaj mieszczą się w kieszeni spodni. Kopertówki to częściowo portfele, a częściowo torebki, które można nosić w jednej ręce. Stylowo pasują do sukienek wieczorowych i podobnych strojów na eleganckie okazje. Podkówki służą do przechowywania monet, mają charakterystyczny kształt, a zwijane portfele służą właściwie do przechowywania tylko dokumentów, kilku banknotów i może klucza do mieszkania. Egzemplarze operowe są sztywne i przypominają futerał do okularów. Niektóre portfele damskie wyposażone są w pasek do noszenia na nadgarstku.

Portfele damskie i zapięcia

Niektóre portfele są jedynie zamykane i trzymane razem przez kieszeń lub inną zawartość wewnątrz torebki; inne z kolei posiadają zamknięcia, takie jak zatrzaski, rzepy, magnesy, zaślepki czy suwaki. Style zamknięcia mogą nie wydawać się ważne, ale należy wziąć pod uwagę, że rzepy zużywają się przy otwieraniu, a inne zatrzaski mogą być bardzo hałaśliwe przy otwieraniu. Dodatkowo, niektóre zamknięcia (np. te na bigiel) zapewniają większe bezpieczeństwo niż inne, szczególnie w przypadku monet lub innych luźnych przedmiotów, które potencjalnie mogą się wysunąć.

Dodatkowe funkcje portfeli

Współczesne portfele nie służą tylko do przechowywania pieniędzy. Wiele ma ochronne zabezpieczenia kart płatniczych, nie pozwalające na odczytanie ich w autobusie. Mają też plastikowe wkładki do przechowywania zdjęć. Zdjęcia mogą się wydawać niezwiązane z pieniędzmi, ale portfel jest idealnym miejscem do przechowywania małych przedmiotów papierowych - np. papierowych biletów autobusowych. Kieszonka na zdjęcia może być również używana do przechowywania dowodu, kart członkowskich i innych podobnych kart.

Materiały używane do produkcji portfeli

Tradycyjnie egzemplarze wykonane są  z gładkiej skóry. Podczas gdy męskie są zazwyczaj ograniczone do neutralnych barw, takich jak czarny, brązowy i szary, te skierowane do kobiet mogą być w dowolnym kolorze. Oprócz zwykłej skóry zwierzęcej, portfel może być wykonany z zamszu, skór egzotycznych, takich jak aligator, lub syntetycznych materiałów podobnych do skóry. Jeśli wybrałaś skórzany model, pamiętaj by twoje obuwie miało podobny kolor, zwłaszcza jeśli trzymasz go w dłoni.

Portfel może być również wykonany z tkaniny naturalnej, takiej jak płótno, lub tkaniny syntetycznej, takiej jak nylon lub mikrofibra poliestrowa. Egzemplarz w stylu operowym posiada metalową ramę i może być skórzany, materiałowy lub winylowy w twardym etui. Istnieją również odporne na zgniatanie aluminiowe czy papierowe egzemplarze. Bez względu na materiał, Twój portfel musi być mocny, aby wytrzymać miesiące, a najlepiej lata rozkładania i ponownego składania.

Portfele w ZOiO

W naszym sklepie internetowym łączymy dwa pozornie przeciwstawne żywioły - praktyczność i niepowtarzalny styl. Chcemy, byś mogła dysponować własnym portfelem i by coś ci w nim zostało - dlatego w ZOiO znajdziesz portfele i podobne dodatki w przystępnych cenach. Odwiedzaj nasz sklep, by sprawdzić, jakie modele będą idealnie pasować doTwojej torebki!

Metody płatności

Nasi partnerzy logistyczni